Łączy nas pasja i dążenie do automatyzacji.

Sprzedajemy coś więcej niż produkty, Dajemy rozwiązania. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że dajemy Ci gwarancję najwyższej jakości naszych produktów.

Silniki elektryczne

Motoreduktory

Przekładnie dużych mocy

Falowniki

Elementy budowy maszyn

AplikacjePowołując się na wyniki badań prowadzone przez chociażby Allied Market Research, a opisane na stronach branżowych portalu automatyka rynek silników elektrycznych NN wzrośnie od 96 mld dol w 2017 do nawet 136 mld dol w roku 2025. Wskazuje to na fakt, że silniki elektryczne stanowią zdecydowaną większość napędów maszyn i urządzeń, co wynika zapewne z ich dużej funkcjonalności, dostępności, łatwości adaptacji do określonych rozwiązań. Do tego rozwój w dziedzinie automatyzacji, sterowania, elektroniki jeszcze bardziej zachęca do stosowania napędów elektrycznych NN. Poniżej zastosowanie silników elektrycznych z podziałem na grupy odbiorców:

65% proste maszyny
54% maszyny wieloosiowe
50% system HVAC
65% systemy automatyki

Dynamic-polska oferuje produkty takie jak: silniki elektryczne, falowniki, przekładnie które mają swoje zastosowanie w wielu branżach przemysłowych, takich jak:

1) przemysł drzewny
2) przemysł opakowaniowy
3) produkcja maszyn do gastronomii
4) produkcja taśmociągów i przenośników
5) przemysł spożywczy
6) przemysł wydobywczy
7) przemysł włókienniczy
8) produkcja rolna
Praktycznie w każdym zakładzie przemysłowym maszyny oparte są o napęd za pomocą silników elektrycznych często dodatkowo współpracujących z przekładniami redukującymi obroty, gdzie sterowanie odbywa się za pomocą przekształtników częstotliwości w sposób płynny.
Istnieje także możliwość samoregulacji układów z wykorzystaniem regulatorów PID pracujących w pętli. Przykładem takich rozwiązań mogą być zestawy pompowe.

Wśród maszyn w których powszechnie stosuję się silniki elektryczne, przekładnie czy też przemienniki częstotliwości wyróżniamy:
1) peleciarki
2) brykieciarki
3) wyciągarki
4) wszelkiego rodzaju piece
5) podajniki śrubowe
6) mieszadła stosowane do torfu, gnojowicy, zbiorników na wodę
7) wentylatory, pochłaniacze
8) etykieciarki
9) doniczkarki
10) myjki/płuczki